+ פרסום מודעה

5 סיבות מדוע לרכוש מנוע מיבוא

במידה והגעתם למצב לא נעים וישנה תקלה במנוע אשר השביתה את הרכב עומדות בפניכם מספר אפשרויות וחשוב שתדעו מהן טרם קבלת ההחלטה. ראשית, יש ללכת למוסך מומחה בתחום המנועים אשר יבצע דיאגנוסטיקה, כאשר רצוי אף ללכת למספר מוסכים כדי לקבל את האבחנה הנכונה. לא פעם קרה כי בבדיקה במוסך אחד תקבע כי המנוע הלך ועלינו להחליף אותו ואילו במוסך אחר אנו עשויים לגלות כי ניתן לטפל במנוע, אם זה באמצעות טיפול אוברול מנוע, שיפוץ ראש מנוע או תיקון רכיב לא תקין במערכת המנוע אשר גורם לבעיה.

 

מה עושים במידה והלך המנוע?

 

במקרים בהם נראה כי האופציה היחידה או המשתלמת ביותר היא החלפת המנוע (בין אם המנוע הלך לגמרי או אם הטיפול הוא יקר מאוד כך שעדיף כבר להחליפו) חשוב לדעת שניתן לרכוש מנוע מפירוק מקומי או מנוע מיבוא מרכבים מושבתים מחו''ל. לרוב, האופציה של רכישת מנוע מיבוא תהיה המשתלמת ביותר ונסביר למה:

 

 1. מאגר בלתי נגמר של מנועים - ישראל הוא קטן עד זניח בתחום הרכב לעומת מדינות ענק ברחבי העולם. כך שהייצע המנועים הוא גדול מאוד וניתן לייבא מנועים מכל סוג תוך סינון ובחירה של מנועים איכותיים בלבד לאחר בדיקה.

 

 1. מדינות עם מוסר עבודה גבוה - מנוע שמור הוא מנוע שנלקח מרכב שעבר טיפולים כהלכה ואצל בעלי מקצוע טובים, כך שניתן לייבא מנועים ממדינה כמו יפן אשר ידועה במוסר העבודה הגבוהה שלה כמו גם בתרבות נהיגה טובה.

 

 1. מדינות עם אקלים נוח - החום הישראלי הוא גורם מרכזי בשחיקה של רכיבים מכאניים שונים ברכב כמו גם המנוע. כך שניתן לייבא מנועים ממדינות עם מזג אוויר נוח וקריר יותר מה שמקטין את השחיקה של המנוע.

 

 1. ק''מ נמוך - עקב היצע המנועים הגדולים ישנה אפשרות לסנן ולבחור מנועים שגמעו קילומטראז' נמוך יותר, כך שהם פחות שחוקים ונוכל ליהנות ממנוע שמור יותר לאורך זמן והרכב יהיה גם יותר סחיר במידה ונרצה למכור אותו בעתיד.

 

 1. איכות ואחריות - לרוב, מנועים איכותיים מיבוא מגיעים עם אחריות של לפחות 3 חודשים.

 

חשוב לוודא טרם הרכישה:

 

 • ודאו כי המנוע מגיע כיחידה אחת (עם כל החלקים המקוריים, כלומר שאינו משופץ)

 

 • בדקו אם המוסך/ספק מעניק גם שירות התקנה

 

 • ודאו כי המנוע מגיע עם שטר מכר (אישור רכישה) ורשומון יבוא בו מצוין מספר המנוע וכן אישור של המוסך אשר הרכיב את המנוע לשם רישום המנוע מול משרד הרישוי וקבלת רישיון רכב מעודכן.

 

 • חשוב ללכת למוסך מנוסה בהתקנות, כך שיבצע בדיקות מקיפות במסגרת ההתקנה - בדיקות לחץ, תנועת שמן ומים, מעברים ושברים ועוד.

 

 • בדקו אם המנוע מגיע עם אחריות, מה היא כוללת ולכמה זמן היא תקפה

 

 • מומלץ לבצע רכישה דרך היבואן בעלויות תיווך