+ פרסום מודעה

קניית רכב יד שניה

עומדים בפני קניית רכב יד שניה? כאן תוכלו למצוא מענה לשאלות שגרתיות, מידע שימושי וטיפים של בעלי ניסיון. רכבי יד שנייה תוכלו לרכוש היום מאנשים פרטיים או מחברות ליסינג וחברות שעוסקות בטרייד אין רכבים.

איפה אפשר למצוא את הרכבים הטובים ביותר?

מודעות חדשות של רכבים למכירה מתפרסמות בכל יום בלוח תתניע ובלוחות רכב נוספים ברשת. גם אל מגרשי הרכבים והליסינג מגיעים בכל יום רכבים חדשים למכירה. על מנת למצוא את הרכב הטוב ביותר יהיה עליכם להגדיר תחילה מה בדיוק אתם צריכים ורוצים לקבל מהרכב החדש. קניית רכב יד שנייה היא הזדמנות לשדרג את חווית הנהיגה והשימוש ברכב. מעקב של כמה ימים אחר מודעות מכירת רכבים בלוחות אונליין תעניק לכם מושג אודות מחירי השוק וטיב הרכבים שעומדים למכירה. ההיכרות עם השוק תאפשר זיהוי מהיר של הזדמנויות פז לקניית הרכב הדרוש לכם במחיר אטרקטיבי.

מה חשוב לבדוק כשקונים רכב יד שנייה?

הניסיון לימד אותנו שלא לרכוש רכב יד שנייה (גם במחיר מאוד מפתה) מבלי לוודא תחילה שהרכב תקין, לא עבר לאחרונה תאונות קשות, טופל היטב, עבר טסט, אינו משועבד ומציג בלאי טבעי סביר. קניית רכב יד שנייה אינה מומלצת במקרים בהם הנתונים של הרכב או המראה שלו מעוררים בכל חשש. שימו לב למעיכות, שפשופים או  מרווחים לא אחידים שמעידים על חלקים שהוחלפו במעטפת החיצונית. אל תשכחו לבדוק גם את מצב הצמיגים ולוודא שהם אינם שחוקים או סדוקים.

בדיקת בעלות על הרכב

כל קניית רכב יד שנייה דרך פורטל תתניע או כל לוח רכב אחר כדאי ללוות בבדיקת הבעלות על הרכב. בקשו את בעל הרכב להציג בפניכם תעודת זהות והשוו בין השם והפרטים של בעל הרכב לבין הפרטים שמופיעים ברישיון הרכב. חשוב לבדוק גם שניתן לכם מידע מדויק אודות מספר הידיים שעבר הרכב. אם כתוב ברישיון בעלים קודמים 00 תוכלו לדעת שמדובר ברכב יד ראשונה. תמיד כדאי לוודא שאין שיעבוד על הרכב. במידה ויש שיעבוד תוצג הערה שמציינת זאת בחלק התחתון של הרישיון. בדיקה נוספת כדאי לבצע בעלות של כ-15 שקלים באתר של רשם המשכונות.