+ פרסום מודעה

טסט לרכב

על כל בעל רכב מוטלת החובה לבצע טסט לרכב פעם בשנה אלא אם מדובר ברכב חדש או ברכב שהינו בן מעל 19 שנה (במקרה כזה יש לעשות טסט פעמיים בשנה).
בהליך של רכישת רכב, אנשים רבים ובעיקר אלה אשר רוכשים רכב בפעם הראשונה, יכולים למצוא את עצמם תוהים לגבי נושאים שונים הקשורים לטסט לרכב אז להלן נתונים אשר יכולים לעשות קצת סדר:

טסט לפני קניית רכב

לפני קניית רכב מיד שניה, חשוב כמובן, לבדוק מתי הרכב עבר טסט בפעם האחרונה כמו גם את החתימה של מבחן שנתי.
נוסף על כך, קיימת חשיבות גבוהה לבצע בדיקה מקיפה, מעמיקה ומקצועית של הרכב, טרם הרכישה.
לא מעט מכונים מציעים את האפשרות לבצע בדיקות מקצועיות לרכב, בעלות אשר תנוע ברוב המקרים בין 400 ל-600 ₪.
כאן חשוב לציין שיש לא מעט בדיקות אותן ניתן לבצע באופן עצמאי בטרם קבלת ההחלטה האם לקחת את הרכב למכון בדיקה ועל ידי כך, לחסוך במקרים רבים את עלויות הבדיקות.
בין הבדיקות המדוברות: בדיקת מפלס השמן, התאמה בין הקילומטראז' המצוין בלוח השעונים לבין הנתונים בספר הטיפולים, הקשבה לרעשי המנוע וזיהוי רעשים חשודים ובדיקות נוספות.
כמובן, שאי אפשר להסתמך על בדיקות עצמאיות אלו לבדן, אבל כן ניתן לקבל החלטה בהתבסס עליהן אם להמשיך למכון בדיקה או אם לעבור לרכב הבא.

טסט לאחר קניית רכב

לאחר קנייה של רכב יש עשות טסט לרכב, לחדש רישיון וכמובן, ביטוח חובה.
אם רכשתם רכב חדש ולא מיד שניה, תשמחו ודאי לגלות שאתם פטורים מלבצע טסט לרכב למשך תקופה של 3 שנים.
כמובן, שאם קניית הרכב היא דרך חברת ליסינג, התהליכים הן לפני רכישת הרכב והן לאחר הרכישה יהיו מעט שונים: ראשית כל, ברוב המקרים לא יהיה צורך לקחת את הרכב לבדיקות מקדימות במכון ייעודי. מעבר לכך גם הפעולות בהן יהיה צורך לנקוט לאחר הרכישה תהיינה שונות.

https://sharfigarage.co.il - למידע נוסף