+ פרסום מודעה

איך יודעים מתי רכב מוכן למכירה לפירוק?

אף אחד לא אוהב לחשוב על סוף הדרך, אבל כשמדובר במוצרים מכאניים כמו רכבים, חשוב לתכנן מבעוד מועד כיצד להתמודד עם הסיטואציה מבלי להישאר עם חור בכיס.
רכב ישן גורם לבעיות רבות: שוהה זמן רב במוסך ומבזבז לכם זמן בהכנסתו ובהוצאות, עולה הרבה כסף והגרוע מכל – עשוי להעמיד בסכנה את החיים שלכם ושל הנוסעים האחרים בכביש.

רכבים לפירוק
פירוק שחוסך כסף וזמן
קיימות מספר אופציות העומדות בפני מי שהרכב שלו כבר ישן ולא עומד בציפיות ממכירת הרכב בלוחות יד שנייה ובקבוצות של רכבים בפייסבוק דרך טרייד אין ועד מכירת הרכב לפירוק. האופציה השלישית נחשבת לאלטרנטיבה משתלמת במיוחד וישראלים רבים כבר גילו אותה.
בעבר היתה נהוגה במדינה תוכנית גריטה ובעלי רכב שמסרו רכב ישן לגריטה תוגמלו על כך ספית. התוכנית השתנתה והיום האופציה שניצבת בפני בעלי רכב פרטי היא למכור לצורכי פירוק. הכוונה היא למכור את הרכב הישן למגרשי רכב המחזיקים צוות מכונאים המחלצים מהרכבים הישנים חלקי חילוף תקינים ומתקינים אותם ברכבים חדשים. בדרך זו מתבצע מעין תהליך מחזור, שרבים מדמים לסוג של השתלת איברים – החלקים של הרכב שכבר לא שימושיים לו עוברים לטובת קיומם של רכבים אחרים שיכולים הודות לחלקים אלה להמשיך לנסוע.
מגרשי הרכב העוסקים בתחום מציעים תשלום הוגן לרוב בעד העסקה כאשר התשלום מוצע בדרך הנוחה לכם ביותר בין אם מזומן, המחאה בנקאית, העברה או תשלום בכרטיס אשראי. אומנם לא קיים מחירון מוסדר בדבר התשלומים בעבד רכבים שנמכרים לפירוק, אבל לרוב התגמול הוא שקלול של פרמטרים המשפיעים על התגמול כמו למשל, סוג הרכב, שנת ייצור, דגם, מצב הרכב וניתן לנסות לברר מהו התגמול המשוער בשיחת טלפון. כדאי לבחור מגרש המציע גם שירותי גרירה מסביב לשעון, כך שאם הרכב נתקע ואין באפשרותכם להסיעו ישירות למגרש תוכלו לקבל שירות גרירה ולהמשיך לפרק החדש של חייכם עם רכב אחר. היתרון במכירה לפירוק הוא שאינכם מוגבלים כמו בטרייד אין בהחלפה לרכב אחר ויכולים להשתמש בכסף לעשות מה שנכון ומתאים עבורכם.

רכבים לפירוק חלקים

איך תדעו שהגיע הזמן למכור את הרכב לפירוק?

לפניכם מספר תמרורי אזהרה שהרכב צריך לרדת מהכביש ויכול להגיע לפירוק. נתחיל בסימנים הברורים - הרכב באמת ותיק ורוב הסיכויים שאם תצטרכו למכור אותו בשוק לא תקבלו בעדו סכום הגון והמכירה רק תגזול מכם זמן ואנרגיות.
נמשיך עם האספקט שקשור לחוויית הנהיגה – רכב ישן לא נוח ולא נעים לנהיגה, במיוחד לנהיגה ממושכת ואתם חשים שאתם כבר יכולים להרשות לעצמכם רכב מעט יותר מפנק.
לכל אלה תוסיפו פקטורים כמו בעיות מכאניות של הרכב שדורש מכם השקעה כספית לא מעטה וככל שהתיקונים נעשים מורכבים ויקרים יותר, כלומר הרכב דורש תיקונים בעלות גבוהה ובתדירות גבוהה, כבר לא משתלם להחזיק אותו או לנסוע עמו.
אם אינכם מרגישים בטוחים ברכב או שהרכב עבר תאונה קשה על אחת כמה וכמה – טוטאלוס הגיע הזמן להיפרד ממנו לטובת רכב אחר או פשוט להפסיק לנסוע בו. חניית הרכב לאורך זמן בחוץ אף היא לא רלבנטית לאורך זמן, כי הרכב עשוי לצבור קנסות על כך שהוא תופס חנייה.

מומלץ לבצע חישוב של כמה הרכב עלה לכם בשנה האחרונה וכמה יעלה לכם רכב אחר ולהוסיף לסוגיית המכירה את אי הנוחות הנלווית לנהיגה והעובדה שיהיה קשה למצוא לו קונה בזמן קצר. מכירת רכב לפירוק תסייע לכם להיחלץ מסיטואציה של "נתקעתי עם רכב לא שימושי".