טוען את המידע
+ פרסום מודעה

כללים לבחירת ביטוח רכב

רכישת ביטוח לרכב אינה דבר של מה בכך, חשוב להשוות מחירים ולבצע סקר שוק מקיף. כמו כן, יש לקרוא היטב את הפוליסה ולבדוק האם הביטוח מספק כיסוי לסיכונים שונים העשויים להיגרם לרכב כמו גניבה, אש, התפוצצות, תאונה מכל סוג, סערה, שטפון וכדומה.

בחירה נכונה של ביטוח רכב מבטיחה לכם ראש שקט והגנה בפני סיכונים רבים העלולים לקרות לרכב המבוטח, בהתאם לצורך יש לרכוש הרחבות שונות לכיסוי הבסיסי של הפוליסה התקנית. כדאי לדעת כי החוק בישראל מחייב את בעלי הרכבים לרכוש רק ביטוח חובה, יחד עם זאת בהתאם לגיל הרכב ושוויו ובהתאם לסיכונים הקיימים מומלץ לרכוש גם ביטוחי רשות לרכב כמו ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'.

סוגי הביטוח לרכב

חברות הביטוח בישראל משווקות שלוש פוליסות לביטוח הרכב. על פי פקודת ביטוח רכב מנועי כל רכב מנועי הנע על הכבישים בישראל חייב להיות מבוטח בביטוח חובה. זו פוליסה תקנית ויחסית אחידה שנועדה לכסות פגיעות גוף של המעורבים בתאונה, בין אם זה הנהג שפגע או נפגע ובין אם זה הולך רגל או כל אדם אחר שנגרם לו נזק ישיר כתוצאה מהתאונה בה היה מעורב הרכב המבוטח.

חברות הביטוח משווקות ביטוח חובה יחסית אחיד וכמעט ואין הבדלים בין חוזי הביטוח של החברות השונות, לכן הכלל המנחה בבחירת ביטוח חובה הוא בדרך כלל המחיר.

מעבר לביטוח חובה ישנם שני סוגי ביטוחי רשות – ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. ביטוחי רשות מכסים נזקי רכוש בלבד, אלו פוליסות המבוססות על נוסח אחיד של פוליסת ביטוח תקנית, אך חברות הביטוח רשאיות לשנות את הפוליסה כל עוד זה לטובת המבוטח.

ביטוח לרכב

טיפים לבחירת ביטוח לרכב שלכם

כדי לבחור נכון את הביטוח לרכב שלכם כדאי לפעול לפי הכללים הבאים:

  • השתתפות עצמית ומוסכי הסדר – כדי להוזיל את עלות הפוליסה אפשר להעלות את דמי ההשתתפות העצמית במקרים של תאונה או גניבה. חברות הביטוח מציעות השתתפות עצמית נמוכה אם תבחרו לתקן את הרכב המבוטח במוסך הסדר.  
  • אמצעי מיגון – עליכם לשים לב לסעיף זה, במיוחד בעת רבכישת ביטוח מקיף, מאחר וחברות הביטוח דורשות אמצעי מיגון שונים כתנאי לרכישת הביטוח לרכב ועליכם לבדוק זאת מראש.
  • ביטוח מותאם אישית – חשוב לבחור נכון ובצורה חכמה את הביטוח לרכב, בעיקר אם יש משתמשים נוספים ברכב המבוטח כמו נהג חדש, חייל וכדומה. חברת ביטוח טובה מציעה ביטוחים בהתאמה אישית ללקוחות שלה המתאימים בדיוק לצרכים שלהם. 

בנוסף, עליכם לבדוק אילו הרחבות חברת הביטוח מציעה והאם אתם זקוקים להן, למשל שירותי דרך וגרירה, ביטוח שמשות, רכב חלופי ועוד. לפני בחירת חברת הביטוח יש לבדוק מהו מדד השירות של החברה כדי לקבל החלטה נכונה.